Znakowanie sprawozdań - Komisja Nadzoru Finansowego

1. Czy do znakowania pozycji w skonsolidowanym: bilansie, rachunku wyników, zestawieniu zmian w kapitale własnym oraz rachunku przepływów pieniężnych, można używać elementów taksonomii, które zostały przewidziane do znakowania informacji dodatkowej?

2. Jak prawidłowo zakotwiczyć element rozszerzenia?

3. Gdzie znajdę listę pozycji/elementów, podlegających obowiązkowemu tagowaniu w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za 2020 rok?

4. Czy można zakotwiczyć elementy rozszerzeń do elementów abstrakcyjnych w taksonomii ESEF, czyli do elementów grupujących, a nie służących do tagowania. Jeżeli nie to jak można stworzyć rozszerzenie na poziomie elementów zgrupowanych pod abstraktem?

5. Czy można zakotwiczać elementy rozszerzeń taksonomii do elementów zbiorczych taksonomii podstawowej?

6. Czy można wykorzystywać elementy abstrakcyjne do znakowania pozycji podstawowych sprawozdań finansowych?

7. Czy informacje dodatkowe mogą być tagowane dobrowolnie w skonsolidowanych sprawozdaniach finansowych sporządzonych za rok 2020 czy też mogą być tagowane jedynie począwszy od skonsolidowanych sprawozdań finansowych za rok 2022?

8. Czy w związku z implementacją ESEF można zmienić sposób prezentacji w sprawozdaniu finansowym, np. czy można rozbić prezentowaną wartość na dwie mniejsze pozycje w celu ich osobnego oznakowania przy użyciu istniejących znaczników, tak aby uniknąć konieczności tworzenia elementu rozszerzenia taksonomii?

9. Czy istnieje obowiązek znakowania podstawowych informacji o emitencie określonych w tabeli 1 załącznika II Rozporządzenia RTS takich jak „Nazwa jednostki sprawozdawczej lub inne dane identyfikacyjne”, „siedziba jednostki”, „forma prawna” itp., w przypadku gdy sporządzane jest jedynie sprawozdanie finansowe (tzw. „jednostkowe”)?

10.

11. Jaki jest poziom szczegółowości blokowego znakowania informacji dodatkowej?