Strona główna - Komisja Nadzoru Finansowego

Kampanie
nadzor_maly_baner
Do prawidłowego funkcjonowania rynku kapitałowego niezbędna jest jego przejrzystość, w tym należyty sposób informowania inwestorów przez spółki publiczne – emitentów papierów wartościowych. Niezwykle istotne przy tym jest wyjaśnienie zakresu nadzoru nad emitentami oraz wskazanie, jakie uprawnienia nadzorcze przysługują określonym instytucjom, w tym szczególnie KNF.
Pokaż stronę kampanii
nie_wszystko_zloto.png
Celem kampanii jest podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa o tym, jak funkcjonuje rynek finansowy oraz zwiększenie świadomości ryzyka wiążącego się z inwestowaniem
Pokaż stronę kampanii
stala_czy_zmienna.jpg
Zapoznaj się z materiałem informacyjnym przygotowanym przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Pokaż stronę kampanii
stopy.jpg
Na rynku dostępne są kredyty o oprocentowaniu zmiennym, stałym i okresowo stałym (podział zgodny z Rekomendacją S z 2019 r.) charakteryzujące się różnym poziomem ryzyka stopy procentowej. Twój dochód nie zależy od rynkowych stóp procentowych, więc kredyty o zmiennym oprocentowaniu są obarczone największym ryzykiem.
Pokaż stronę kampanii
Cyberoszust.png
Za pośrednictwem kampanii UWAGA! CYBEROSZUST chcemy wskazać, jakie mechanizmy wykorzystują oszuści w procederze wyłudzania pieniędzy m.in. przy transakcjach pośrednictwa wymiany kryptowalut czy przy fałszywych działaniach podejmowanych rzekomo przez KNF lub UKNF.
Pokaż stronę kampanii
Multimedia
Jacek_Jastrzebski_kongres_bankowosci_detalicznej

Jacek Jastrzębski, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, wystąpił w panelu dyskusyjnym pt. „Redukcja ryzyka prawnego na rynku kredytów mieszkaniowych”, podczas Kongresu Bankowości Detalicznej, organizowanego przez Europejski Kongres Finansowy.

Zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniem Przewodniczącego.

Pokaż galerię zdjęć
Kamil_Liberadzki_wystapil_podczas_Kongresu_ConsumerFinance.jpg
Dyrektor DRR wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. „ESG na rynku consumer finance”, podczas Kongresu Consumer Finance. Kongres był zorganizowany przez Europejski Kongres Finansowy.
Pokaż galerię zdjęć
Agnieszka_Beata_Kowalska_wystapila_podczas_Kongresu_ConsumerFinance.jpg
Agnieszka Beata Kowalska, Dyrektor Departamentu Instytucji Pożyczkowych (DIP) w Urzędzie KNF, wystąpiła podczas Kongresu Consumer Finance, organizowanego przez Europejski Kongres Finansowy (EKF). Tematem wystąpienia była rola Komisji Nadzoru Finansowego w nadzorze nad rynkiem pożyczkowym. Wystąpienie zamykało panel dyskusyjny pt. “Sektor pożyczkowy pod nadzorem KNF - ewolucja czy rewolucja?”.
Pokaż galerię zdjęć
Jacek_Jastrzebski_otworzyl_Supervision_hack_1.jpg
Jacek Jastrzębski, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, otworzył 3. edycję organizowanego przez Urząd KNF hackathonu #Supervision_hack. Kluczowym założeniem organizowanych przez UKNF hackathonów jest pozyskanie nowoczesnych narzędzi opartych o przełomowe technologie oraz ich późniejsze wdrożenie, rozwijanie i wykorzystywanie w ramach bieżącego nadzoru nad rynkiem finansowym.
Pokaż galerię zdjęć