Bank OCBC w Singapurze wprowadza biometrię twarzy w bankomatach

data aktualizacji

Bank OCBC w Singapurze wprowadził biometrię twarzy dla usług bankomatowych które, jak twierdzi, umożliwią użytkownikom dostęp do usług bankomatów za pomocą samego rozpoznawania twarzy i eliminacji konieczności noszenia przy sobie karty bankomatowej.

Weryfikację twarzy można teraz przeprowadzać w bankomatach OCBC w ośmiu bankomatach w całym mieście. W oświadczeniu bank zapowiedział, że będzie stopniowo rozszerzać weryfikację twarzą dla wypłat gotówki na wszystkie bankomaty OCBC Bank w Singapurze.

Bank OCBC twierdzi, że jest pierwszym bankiem, który korzysta z infrastruktury Singapuru National Digital Identity - SingPass Face Verification - w celu bezpiecznej weryfikacji klientów w przypadku transakcji bankowych w bankomatach bez konieczności posiadania kart bankomatowych.

Zeskanowana twarz klienta jest dopasowywana i weryfikowana w krajowej bazie danych biometrycznych Singapuru, zawierającej zdjęcia i tożsamość 4 milionów mieszkańców Singapuru. OCBC zauważyło, że weryfikacja twarzy jest wbudowana w funkcje bezpieczeństwa zapobiegające oszustwom, w tym „wykrywanie na żywo”, technologię, która wykrywa i blokuje użycie zdjęć, filmów lub masek podczas procesu weryfikacji.

Źródło: https://www.digitalnewsasia.com/business/ocbc-bank-rolls-out-facial-verification-atm-banking