Prawnik - Specjalista w Departamencie Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej DBK/01/2021

data aktualizacji

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowisko: Prawnik - Specjalista w Departamencie Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej
(Warszawa/pełny etat)

Główne zadania na stanowisku:

  • udzielanie wsparcia merytorycznego innym komórkom organizacyjnym DBK, w związku z prowadzonymi postępowaniami administracyjnymi,
  • opiniowanie projektów aktów prawnych i regulacyjnych dotyczących sektora bankowego, zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym,
  • współuczestniczenie w pracach legislacyjnych oraz zgłaszanie postulatów legislacyjnych dotyczących sektora bankowego,
  • wydawanie opinii i opracowywanie stanowisk w zakresie kompetencji Departamentu, dotyczących krajowych i międzynarodowych projektów legislacyjnych z obszaru nadzoru bankowego.
Wymagania konieczne:
  • wykształcenie wyższe prawnicze
  • min. 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze administracji publicznej, kancelarii prawnej, dziale prawnym instytucji finansowej,
  • bardzo dobra znajomość zasad funkcjonowania systemu finansowego, znajomość struktury i rozumienie zasad działania rynku finansowego,
  • znajomość Kodeksu Postępowania Administracyjnego i doświadczenie w zakresie jego stosowania,
  • znajomość regulacji prawnych rynku finansowego, w szczególności w zakresie ustaw:
    • Ustawy Prawo bankowe
    • Ustawy o nadzorze finansowym
    • Ustawy o nadzorze makroostrożnościowym
    • KSH
  • zdolności analityczne, umiejętność analizy aktów prawnych, przygotowywania: propozycji regulacji, informacji zarządczej (skrótowej), raportów, obszernych materiałów informacyjnych,
  • biegła znajomość pakietu MS Office - szczególnie MS Excel, MS Outlook i MS PowerPoint oraz systemu LEX,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • komunikatywność, umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu,
  • umiejętność samodzielnego i sprawnego organizowania czasu pracy, wyznaczania celów, priorytetów i terminowej realizacji prowadzonych spraw.
Dodatkowe atuty:
  • znajomość: ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi oraz ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o nadzorze nad rynkiem kapitałowym,
  • znajomość aktów prawnych UE: pakietu CRR/CRD, BRRD, regulacji i wytycznych dotyczących sektora bankowego,
  • rozpoczęta aplikacja radcowska,
  • pożądana znajomość systemu EZD.
Oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie na pełny etat w oparciu o umowę o pracę,
  • dostęp do unikalnej wiedzy i kompetencji,
  • udział w ciekawych, strategicznych projektach,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach wewnętrznych i indywidualnych,
  • ciekawą pracę w dynamicznym zespole specjalistów, w tym możliwość uczestnictwa w pracach gremiów międzynarodowych,
  • atrakcyjny pakiet benefitów (m.in. opieka medyczna, kafeteryjny program MyBenefit, dofinansowanie do wypoczynku i inne),
  • dogodna lokalizacja biura w ścisłym centrum miasta,
  • elastyczny czas rozpoczęcia i zakończenia dnia pracy.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV w języku polskim za pośrednictwem odnośnika:
Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata. Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami.