Stanowisko specjalistyczne w zakresie ostrożnościowych regulacji bankowych w Departamencie Rozwoju Regulacji DRR/15/2019

data aktualizacji 18 grudnia 2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko specjalistyczne w zakresie ostrożnościowych regulacji bankowych w Departamencie Rozwoju Regulacji
(Warszawa / umowa na zastępstwo / pełny etat)

Główne obowiązki:

  • przygotowywanie i opiniowanie projektów regulacji ostrożnościowych dla banków, instytucji płatniczych i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych,
  • opiniowanie procedur wewnętrznych w ww. podmiotach pod kątem zgodności z regulacjami ostrożnościowymi,
  • współpraca z komórkami organizacyjnymi UKNF oraz podmiotami zewnętrznymi w zakresie wyjaśniania wątpliwości dotyczących regulacji dla ww. podmiotów,
  • udział w pracach instytucji międzynarodowych (EBA) w zakresie regulacji bankowych.

Od kandydata oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego magisterskie, preferowane w zakresie ekonomii, finansów, prawa, matematyki lub w dziedzinach pokrewnych,
  • co najmniej 3-letniego stażu pracy w instytucjach bankowych lub firmach audytorskich z preferencją obszaru zarządzania ryzykiem,
  • praktycznej wiedzy nt. ryzyka występującego w działalności bankowej oraz sposobów jego ograniczania,
  • znajomości co najmniej jednego obszaru oraz jego  regulacji dotyczących ryzyka rynkowego, płynności, ryzyka koncentracji, funduszy własnych, buforów kapitałowych, MREL, list zastawnych i bankowości hipotecznej, ryzyka kredytowego, ekspozycji detalicznych,
  • umiejętność analizy złożonych tekstów prawnych i regulacyjnych oraz precyzyjnego formułowania wniosków,
  • praktycznej znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie,
  • inicjatywy i samodzielności w działaniu,
  • dokładności i systematyczności,
  • umiejętności pracy w zespole,
  • komunikatywności, gotowości do wystąpień publicznych,

Wymagania pożądane:

  • znajomość któregoś z pozostałych ww. obszarów oraz regulacji obowiązujących banki w tym obszarze,
  • certyfikaty poświadczające kwalifikacje zawodowe: FRM, PRM, CFA.

Oferujemy:

  • umowę o pracę – na zastępstwo,
  • dostęp do unikalnej wiedzy i kompetencji,
  • udział w ciekawych, strategicznych projektach,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szerokiej gamie szkoleń wewnętrznych i indywidualnych,
  • ciekawą pracę w dynamicznym zespole specjalistów, w tym możliwość uczestnictwa w    pracach gremiów międzynarodowych,
  • atrakcyjny pakiet socjalny,
  • dogodna lokalizacja biura w ścisłym centrum miasta.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV w języku polskim  za pośrednictwem odnośnika.
Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.