Stanowisko specjalistyczne w zakresie regulacji ostrożnościowych rynku funduszy inwestycyjnych w Departamencie Rozwoju Regulacji DRR/14/2019

data aktualizacji 10 grudnia 2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko specjalistyczne w zakresie regulacji ostrożnościowych rynku funduszy inwestycyjnych w Departamencie Rozwoju Regulacji
(Warszawa/pełny etat)

Główne obowiązki:

  • przygotowywanie i opiniowanie projektów regulacji ostrożnościowych dla podmiotów rynku funduszy inwestycyjnych w tym: funduszy inwestycyjnych, towarzystw funduszy inwestycyjnych, alternatywnych spółek inwestycyjnych (ASI),
  • współpraca z innymi Departamentami  UKNF oraz podmiotami zewnętrznymi w zakresie wyjaśniania wątpliwości dotyczących regulacji dla podmiotów rynku funduszy inwestycyjnych.

Od kandydata oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego magisterskiego, preferowane kierunki w zakresie ekonomii, finansów, prawa,
  • doświadczenia zdobytego podczas pracy w instytucjach rynku kapitałowego lub firmach audytorskich z preferencją obszaru zarządzania ryzykiem,
  • znajomości zagadnień prawnych związanych z funkcjonowaniem rynku funduszy inwestycyjnych, w tym aktów prawa polskiego i prawa Unii Europejskiej regulujących działalność funduszy inwestycyjnych, towarzystw funduszy inwestycyjnych, alternatywnych spółek inwestycyjnych (ASI),
  • wiedzy nt. ryzyka występującego w działalności podmiotów rynku funduszy inwestycyjnych,
  • zdolności analizy i syntezy informacji, łatwość wyrażania myśli w mowie i piśmie,
  • inicjatywy i samodzielności w działaniu,
  • dokładności i systematyczności,
  • dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i w piśmie.

Wymagania pożądane:

  • znajomość regulacji obowiązujących podmioty działające na rynku kapitałowym,
  • ukończony kurs maklerski lub inny z zakresu wiedzy dotyczącej instytucji, regulacji i zasad funkcjonowania rynku kapitałowego.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na pełny etat w oparciu o umowę o pracę,
  • ostęp do unikalnej wiedzy i kompetencji,
  • udział w ciekawych, strategicznych projektach,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szerokiej gamie szkoleń wewnętrznych i indywidualnych,
  • ciekawą pracę w dynamicznym zespole specjalistów, w tym możliwość uczestnictwa w    pracach gremiów międzynarodowych,
  • atrakcyjny pakiet socjalny,
  • dogodna lokalizacja biura w ścisłym centrum miasta.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV w języku polskim  za pośrednictwem odnośnika.
Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.