Specjalista ds. oceny ryzyka i obliczania wymogów kapitałowych w Departamencie Inspekcji Bankowych DIB/11/2019

data aktualizacji 13 listopada 2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowiska Specjalista ds. oceny ryzyka i obliczania wymogów kapitałowych w Departamencie Inspekcji Bankowych
(Warszawa/ pełny etat)

Główne obowiązki:
  • walidacja nadzorcza metod wewnętrznych wykorzystywanych na potrzeby obliczania wymogów kapitałowych z tytułu ryzyka kredytowego (IRB) i ryzyka operacyjnego (AMA),
  • ocena modeli ryzyka kredytowego, rynkowego, płynności stosowanych przez instytucje finansowe,
  • ocena rozwiązań banków w zakresie zarządzania ryzykiem modeli,
  • udział w działaniach inspekcyjnych w siedzibach podmiotów nadzorowanych,
  • przygotowywanie standardów w zakresie zarządzania modelami w instytucjach finansowych.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe magisterskie w dyscyplinie ilościowej (matematyka, statystyka, ekonometria, fizyka),
  • znajomość przepisów prawa dotyczących wymogów wynikających z Bazylei II / Bazylei III oraz umiejętność stosowania ich w praktyce,
  • doświadczenie w pracy w banku, firmie konsultingowej lub jednej z instytucji sieci bezpieczeństwa finansowego w zakresie zarządzania ryzykiem, z uwzględnieniem aspektów modelowania,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (min. C1),
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność analizy, łatwość wyrażania myśli w mowie i piśmie  i formułowania wniosków,
  • inicjatywa, samodzielność i odpowiedzialność w działaniu,
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej,
  • zdolność do pracy pod presją czasu,
  • mile widziane doświadczenie w kierowaniu projektami oraz doświadczenie w budowie, walidacji lub audytowaniu modeli.
Oferujemy:
  • umowę o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szerokiej gamie  szkoleń,
  • ciekawą pracę w zespole specjalistów w instytucji nadzorującej rynek finansowy w Polsce,
  • możliwość uczestnictwa w pracach gremiów międzynarodowych,
  • atrakcyjny pakiet socjalny,
  • pracę w dogodnej lokalizacji w ścisłym centrum miasta.
Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę składać za pośrednictwem odnośnika.
Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego