DIT/02/2019 Stanowisko specjalistyczne dotyczące zarządzaniem licencjami w Departamencie Informatyki

data aktualizacji 09 sierpnia 2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowisko specjalistyczne dotyczące zarządzaniem licencjami w Departamencie Informatyki
(Warszawa/pełny etat)

Główne obowiązki:

  • tworzenie i wdrażanie polityk, procedur oraz instrukcji zarządzania licencjami,
  • bieżące zarządzanie wykorzystaniem licencji oprogramowania,
  • odpowiedzialność za: administrowanie licencjami, prowadzenie rejestru, inwentaryzacji i audytów oprogramowania,
  • zapewnienie zgodności wykorzystania oprogramowania z umowami licencyjnymi,
  • zbieranie, konsolidacja i weryfikacja zapotrzebowania na nowe licencje,
  • aktywny udział w postępowaniach zakupowych, w tym: merytoryczna odpowiedzialność za proces postępowania zakupowego licencji,
  • przygotowywanie raportów, zestawień i analiz dotyczących wykorzystania licencji,
  • rekomendowanie rozwiązań mających na celu optymalizację wykorzystania licencji.
Wymagania konieczne:
  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: informatyczny, ekonomiczny, techniczny),
  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • znajomość licencjonowania produktów: Microsoft Oracle, IBM i innych,
  • umiejętność prezentowania i argumentowania,
  • umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów,
  • bardzo dobra organizacja pracy oraz umiejętność nadawania priorytetów zadaniom,
  • umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych,
  • samodzielność, elastyczność w działaniu i otwartość na zmiany.
Wymagania pożądane:
  • język angielski w stopniu pozwalającym na swobodne czytanie dokumentacji technicznej,
  • znajomość aplikacji SNOW lub innego narzędzia dedykowanego do SAM,
  • znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem usługami opartym na ITIL,
  • znajomość zagadnień dotyczących zarządzania środkami trwałymi,
  • znajomość zagadnień dotyczących Zarządzania konfiguracją, Zarządzania pojemnością.
Oferujemy:
  • umowę o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach,
  • atrakcyjny pakiet socjalny,
  • dogodna lokalizacja firmy – w ścisłym centrum miasta.
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV w języku polskim za pośrednictwem poniższego odnośnika do aplikacji

Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.