Obszar ubezpieczeniowy - Komisja Nadzoru Finansowego

Specjalista ds. Rachunkowości i Sprawozdawczości w Departamencie Nadzoru Ubezpieczeniowego

Warszawa
DNU/01/2024
Twoje zadania
  • Analiza poprawności sporządzania przez zakłady ubezpieczeń/reasekuracji sprawozdań finansowych oraz sprawozdań sporządzanych na potrzeby systemu Wypłacalność II
  • Udział w pracach grup roboczych odpowiedzialnych za określanie zasad rachunkowości i sprawozdawczości zakładów ubezpieczeń
  • Przygotowywanie opinii w zakresie zasad rachunkowości/sprawozdawczości zakładów ubezpieczeń/reasekuracji
  • Udział w pracach grup roboczych EIOPA dotyczących rachunkowości i sprawozdawczości zakładów ubezpieczeń/reasekuracji oraz wyceny na potrzeby systemu Wypłacalność II
  • Monitorowanie przestrzegania przez zakłady ubezpieczeń wymogów wynikających z przepisów ustawy o biegłych rewidentach
Nasze wymagania
  • Wykształcenie wyższe magisterskie (lub ostatni rok studiów) na kierunkach: rachunkowość, ubezpieczenia, ekonomia, finanse, matematyka
  • Praktyczna znajomość zagadnień związanych z rachunkowością oraz sprawozdawczością wynikająca z dotychczasowego doświadczenia zawodowego
  • Zdolności analityczne oraz łatwość w formułowaniu wniosków
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym udział w spotkaniach branżowych i przygotowywania dokumentów merytorycznych
Mile widziane
  • Uprawnienia biegłego rewidenta lub w trakcie uzyskiwania tych uprawnień, certyfikat ACCA/CIMA, krajowe lub międzynarodowe uprawnienia z zakresu rachunkowości, badania sprawozdań lub audytu
  • Praktyczna wiedza z zakresu funkcjonowania rynku ubezpieczeniowego/finansowego z uwzględnieniem tematyki sprawozdawczości i rachunkowości
  • Znajomość zagadnień związanych z systemem Wypłacalność II oraz ustawy o biegłych rewidentach
To oferujemy
  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę
  • Pracę hybrydową
  • Świetną atmosferę pracy
  • Zdobycie i wymianę doświadczeń w środowisku ekspertów
  • Dostęp do licznych szkoleń, dofinansowanie kosztów studiów, możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • Atrakcyjny pakiet socjalny (m.in. prywatna opieka medyczna, dofinansowanie zajęć sportowych, kafeteryjny system benefitów, miejsce lub stojaki na rowery, dofinansowanie do wypoczynku, dofinansowanie wakacji dzieci, owoce, PPK 4%)
  • Pracę w atrakcyjnej lokalizacji
  • Nowoczesne, ergonomiczne miejsce pracy
  • Elastyczny czas rozpoczęcia i kończenia dnia pracy pozwalający zachować work-life balance

Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę składać za pośrednictwem odnośnika Aplikuj. Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Najnowsze rekrutacje

DBK/04/2024

Analityk Banku w Departamencie Bankowości Komercyjnej

Warszawa

Data aktualizacji

DIT/01/2024

Architekt Rozwiązań IT w Departamencie Informatyki

Warszawa

CAD/04/2024

Specjalista ds. Modeli Danych (taksonomia) w Centrum Analiz Danych Nadzorczych

Warszawa

DIB/ZKR/02/2024

Inspektor w Zespole Kontroli Ryzyka w Departamencie Inspekcji Bankowych

Warszawa