Seminaria - Komisja Nadzoru Finansowego

Seminaria CEDUR

Webinarium CEDUR „Pułapki myślenia – jak dokonywać racjonalnych decyzji inwestycyjnych”, 10 października 2024 roku

Data aktualizacji:

WIW 2024

Dla kogo
Webinarium skierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych, w szczególności z ostatnich klas, którzy niedługo będą mierzyć się z pierwszymi samodzielnymi decyzjami dotyczącymi finansów i inwestowania oraz do nauczycieli.

Cel
Ryzyko jest obecne przy każdej inwestycji. Jednak z odpowiednią wiedzą jesteśmy w stanie oswoić niepewność i przez to podejmować trafniejsze, bardziej przemyślane decyzje inwestycyjne. Uczestnicy poznali podstawowe pojęcia z dziedziny psychologii oraz podczas interaktywnego case study mieli okazję na własnym przykładzie doświadczyć jak traktujemy zyski i straty w sytuacjach ryzykownych. Następnie omówiono otrzymane rezultaty pod kątem tego, co mówią one o naszym sposobie myślenia. Chociaż tematyka prezentacji związana jest stricte z obszarem decyzji inwestycyjnych, przedstawione informacje mogą okazać się przydatne w codziennych sytuacjach niezwiązanych z finansami.

Data i harmonogram czasowy
10 października 2024 roku od 9:00 do 10:25.

Organizator
Webinarium zostało zorganizowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR oraz kampanii World Investor Week.

Opłaty
Udział w webinarium był bezpłatny.

Do pobrania

Program webinarium CEDUR Pułapki myślenia – jak dokonywać racjonalnych decyzji inwestycyjnych 10 10 WIW 2024

plik .pdf, 532,1kB
Pobierz