Seminaria - Komisja Nadzoru Finansowego

Seminaria CEDUR

Webinarium CEDUR dla nauczycieli pt. „Jak bezpiecznie i świadomie korzystać z innowacji technologicznych w usługach finansowych”, 9 października 2020 roku

Data aktualizacji:

Webinarium było skierowane do doradców metodycznych, nauczycieli przedmiotów zawierających treści ekonomiczne, nauczycieli kształcenia zawodowego oraz innych nauczycieli zainteresowanych tematyką nowych technologii w finansach, a także szkolnych koordynatorów kampanii Global Money Week.

Innowacje finansowe przyczyniły się do powstania zaawansowanych instrumentów oraz platform na rynku usług finansowych, co dla konsumentów stworzyło zarówno nowe szanse, jak i zagrożenia. Uczestnicy rynku finansowego spotykają się również z problemami związanymi z nieprawdziwymi informacjami, tzw. fake news, inwestycjami wysokiego ryzyka z obietnicą wysokiej stopy zwrotu czy alternatywnymi formami inwestycji np. kryptowalutami. Celem seminarium było przedstawienie kluczowych pojęć związanych z bezpiecznym i świadomym korzystaniem z innowacji finansowych, a w rezultacie przekazanie tej wiedzy uczniom na zajęciach szkolnych. Ponadto zwrócona została uwaga na rozwiązania stosowane przez UKNF, mające na celu ochronę uczestników rynku finansowego. Podczas webinarium przedstawione zostały przykłady rozwiązań związane z rozwojem innowacji na rynku finansowym.

Spotkanie odbyło się w dniu 9 października 2020 r. w godz. 14:00 - 16:15.

Udział w webinarium był bezpłatny.


WIW 2020

Do pobrania

Program webinarium CEDUR 09-10-2020

plik .pdf, 445,8kB
Pobierz