UKNF dołączył do sygnatariuszy „Deklaracji prostego języka”

data aktualizacji

Podczas IV Forum Prostego Języka zorganizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej kolejne instytucje zostały sygnatariuszami „Deklaracji prostego języka”. Podpisanie Deklaracji otwiera drogę do wymiany doświadczeń i zdobycia wiedzy o prostym języku.

W imieniu Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego Deklarację podpisał Kamil Mroczka, Dyrektor Generalny UKNF, który w swoim wystąpieniu powiedział: „Bardzo się cieszę, że możemy dołączyć do grona sygnatariuszy Deklaracji. Będziemy solennie wypełniać nasze zobowiązanie, a także dzielić się naszymi doświadczeniami oraz czerpać pełnymi garściami z dotychczasowych doświadczeń innych instytucji. Cel mamy wspólny - satysfakcja naszych interesariuszy. Precyzja tego, co chcemy przekazywać jest bardzo istotna. Powinno być krótko, prosto i kropka”.

Urząd KNF zamierza kontynuować proces zmiany sposobu komunikacji na prosty i skuteczny, dlatego podjął współpracę z Uniwersytetem Wrocławskim i niebawem rozpocznie prace nad wypracowaniem standardu prostego języka według tzw. modelu z Wrocławia. Model ten, opracowany przez Pracownię Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego, stał się dla wielu urzędów i instytucji wzorcową metodą upraszczania tekstu.