Spotkanie przedstawicieli UKNF z fińskim oraz estońskim nadzorem

data aktualizacji

Przedstawiciele Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego na czele z Jackiem Jastrzębskim, Przewodniczącym KNF, odbyli wizyty studyjne w organach nadzoru finansowego Finlandii – Finanssivalvonta oraz Estonii –  Finantsinspektsioon. Delegacja UKNF spotkała się także z fińską Krajową Agencją Rezerw Strategicznych - Huoltovarmuuskeskus oraz estońską Agencją ds. Systemu Informacyjnego - Riigi Infosüsteemi Amet. 

Celem spotkań była wymiana doświadczeń oraz omówienie obecnych wyzwań w zakresie zapewnienia ciągłości działania organów nadzoru oraz instytucji finansowych w sytuacji różnego rodzaju zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz o charakterze hybrydowym, a także w zakresie metod ich zwalczania. Rozmawiano o zapewnieniu efektywnego współdziałania instytucji publicznych oraz instytucji finansowych w warunkach, w jakich standardowe funkcjonowanie tych instytucji nie jest możliwe.

Spotkanie-przedstawicieli_UKNF_z_finskim_oraz_estonskim_nadzorem_2   Spotkanie-przedstawicieli_UKNF_z_finskim_oraz_estonskim_nadzorem