Aktualności
Europejskie Urzędy Nadzoru (dalej: EUN) opublikowały ankietę dotyczącą identyfikatorów podmiotów prawnych. Celem ankiety jest zebranie informacji w zakresie skutków, w tym finansowych, wprowadzenia alternatywnych rozwiązań odnoszących się do wymogów dotyczących sprawozdawczości i prowadzenia ewidencji związanej ze stosowaniem rozporządzenia DORA1.
W kontekście trwających na poziomie unijnym dyskusji na temat stosowania alternatywnych identyfikatorów (LEI2 lub EUID3) i mając na uwadze niedawną opinię Europejskich Urzędów Nadzoru4 w sprawie odrzucenia przez Komisję Europejską projektu ITS dotyczącego rejestru informacji, zachęcamy podmioty finansowe i dostawców usług ICT do udziału w prowadzonym przez EUN badaniu oraz do uzupełnienia ankiety.
Ankieta dostępna jest na stronie Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych: https://www.esma.europa.eu/press-news/esma-news/esma-launches-survey-legal-entities-identifiers
Ankietę można uzupełnić do 12 listopada 2024 roku.
______________________