Północna Karolina (USA) otwiera drogę do piaskownicy regulacyjnej

data aktualizacji

W USA rośnie liczba stanów, które udostępniają piaskownice regulacyjne dla podmiotów sektora FinTech i kolejnym na liście jest Północna Karolina. 

Szybki rozwój nowych technologii ma wpływ na każdą branżę, ale organy regulacyjne zwracają znaczną uwagę na obecne przeszkody w usługach finansowych i branży FinTech. Karolina Północna stała się kolejnym ważnym punktem odniesienia gdy 15 października 2021 r., gubernator Roy Cooper podpisał ustawę o piaskownicy regulacyjnej Karoliny Północnej z 2021 r. Wraz z wprowadzeniem ustawy NC Sandbox Act, Karolina Północna jest 10 stanem, który uruchomił "piaskownicę regulacyjną" dla innowacyjnych ofert FinTech lub InsurTech.

Piaskownice regulacyjne to coraz bardziej popularne podejście do testowania innowacji pod nadzorem regulatora. Mimo że zasady i ograniczenia mogą się różnić, większość piaskownic pozwala na ograniczone czasowo testy pilotażowe w celu przetestowania nowych technologii, usług i modeli biznesowych na żywym rynku. 

W niektórych przypadkach, piaskownice regulacyjne pozwalają nawet na testowanie usług lub technologii, które w przeciwnym razie byłyby wyraźnie nielegalne w świetle obowiązujących przepisów prawa lub regulacji. Często zmniejszają bariery wejścia dla przedsiębiorców i umożliwiają im bezpieczne testowanie i udoskonalanie rozwiązań, zanim zainwestują znaczne środki w zwiększenie skali swojej oferty. Taka współpraca stanowi potencjalną korzyść dla przedsiębiorców i regulatorów. 

Pełna treść artykułu dostępna jest pod adresem: https://www.natlawreview.com/article/hardly-child-s-play-north-carolina-joins-growing-number-states-fintech-regulatory