Australijska mapa regulacyjna FinTechu

data aktualizacji

FinTech Australia, stowarzyszenie skupiające przedstawicieli rynku nowych technologii finansowych, stworzyło narzędzie dla start-up’ ów i globalnych fintechów, które chcą rozwijać się w Australii. Mapa regulacyjna ma na celu znaczne ułatwienie zagranicznym podmiotom ekspansje do Australii oraz pomoc firmom na wczesnym etapie rozwoju w zrozumieniu systemu regulacyjnego.
Na mapie są umieszczone informacje dotyczące krajowych przepisów prawnych w zakresie usług finansowych. Dla konkretnej licencji są podane wymagania dotyczące aplikacji, a także rządowe agencje, które muszą być zaangażowane i zależności pomiędzy nimi. 
Według przedstawicieli stowarzyszenia wspominane narzędzie likwiduje bariery dla wszystkich typów podmiotów, zwiększając tym samym pluralizm na rynku. Pozyskuje się również nowe pomysły i fundusze dla lokalnego ekosystemu, zapewniając nowy motor wzrostu dla sektora.
Warto zaznaczyć, że w Polsce również powstała mapa polskiego Fintechu, skierowana do zagranicznych inwestorów:https://www.fintechinpoland.pl/
Australijska mapa regulacji jest dostępna na stronie FinTech Australia: https://fintechaustralia.org.au/regulatorymap/.