Komunikaty - Komisja Nadzoru Finansowego

KOMUNIKACJA

UKNF uruchamia stronę www.fintech.gov.pl

Obrazek tytułowy
Data aktualizacji:

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) uruchomił stronę www.fintech.gov.pl, która będzie służyć do komunikacji z sektorem innowacji finansowych (FinTech). 

Na stronie znajdują się informacje o aktualnościach i trendach w rozwoju sektora FinTech oraz stanowiskach i komunikatach UKNF, które mają szczególne znaczenie dla podmiotów innowacyjnych. Dostępne są również szczegółowe informacje na temat procesów licencyjnych i rejestrowych dla podmiotów zamierzających prowadzić działalność na rynku finansowym. Strona jest również źródłem informacji o aktualnych formach wsparcia, które są realizowane przez UKNF, w tym o Programie Innovation Hub, umożliwiającym bezpłatne wsparcie prawno-regulacyjne. 

Pomoc w interpretacji przepisów powszechnie obowiązujących i stanowisk nadzoru kierowana jest do podmiotów nadzorowanych i tych, które zamierzają rozpocząć działalność na rynku finansowym. 

Na fintech.gov.pl można znaleźć informacje o Piaskownicach wirtualnych oraz o Zespole roboczym ds. rozwoju innowacji finansowych FinTech. 

Zapraszamy do śledzenia strony fintech.gov.pl w tym również skorzystania z newslettera, który umożliwi nam jak najszybsze przekazywanie najświeższych informacji na temat sektora FinTech i podejmowanych przez UKNF aktywności. 

W wypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem fintech@knf.gov.pl