Nałożenie kary pieniężnej na (...)
Komisja Nadzoru Finansowego („Komisja”) 10 maja 2024 roku wydała decyzję nakładającą na (...)1 – byłego członka Zarządu Ursus SA w upadłości z siedzibą w Warszawie, KRS 0000013785 („Ursus”)
karę pieniężną w wysokości 240 000 zł
za nienależyte wykonanie obowiązku informacyjnego przez Ursus w związku ze sporządzeniem skonsolidowanego raportu półrocznego za I półrocze roku obrotowego 2018 oraz raportu półrocznego za I półrocze roku obrotowego 2018, co stanowiło naruszenie art. 56 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o ofercie2.
Decyzja nie jest ostateczna. (...)1 może zwrócić się do Komisji z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy albo wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję bez uprzedniego skorzystania z prawa do zwrócenia się z wnioskiem do Komisji.
Maksymalny wymiar kary w tej sprawie wynosi 1 000 000 zł.
______________________1Komunikat zaktualizowany w związku z art. 96 ust. 10 c ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych
2ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych
