Seminaria - Komisja Nadzoru Finansowego

Seminaria CEDUR

Webinarium WIW „Inwestor na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) – jak działa GPW i skąd można pozyskiwać informacje o spółkach”, 3 października 2023 roku

Data aktualizacji:

WIW2023_webinar

Dla kogo
Webinarium skierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli. 

Cel
Celem webinarium było wyjaśnienie uczestnikom sposobu działania zorganizowanych rynków obrotu prowadzonych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz przedstawienie notowanych na nich instrumentów finansowych. Uczestnicy, w ramach webinarium, poznali rolę firm inwestycyjnych, zasady korzystania z rachunku inwestycyjnego oraz podstawowe rodzaje zleceń giełdowych. Celem webinarium było również przedstawienie uczestnikom źródeł informacji o działalności spółek z podziałem na informacje pochodzące od emitentów (informacje bieżące, poufne, okresowe) oraz zewnętrzne informacje dostępne m.in. w Internecie. Uczestnicy zostali zapoznani z ryzykami związanymi z inwestowaniem w instrumenty finansowe.

Data i harmonogram czasowy
3 października 2023 roku (9:00-11:00).

Organizator
Webinarium zostało zorganizowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR.

Udział w webinarium był bezpłatny.

Do pobrania

Program CEDUR 03 10 WIW 2023 Inwestor na GPW

plik .pdf, 612kB
Pobierz