Seminaria - Komisja Nadzoru Finansowego

Seminaria CEDUR

Webinarium CEDUR pt. „Moje Finanse w praktyce – czy matematyka się przydaje?” – IV edycja, 1 grudnia 2022 roku

Data aktualizacji:

Uprzejmie informujemy, że webinarium nie odbyło się w planowanym terminie. O nowym terminie organizacji wydarzenia powiadomimy wkrótce.

Webinarium skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli. Zagadnienia poruszone w trakcie webinarium obejmują tematykę uwzględnioną w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 stycznia 2018 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia. Tematyka webinarium odnosi się w szczególności do następujących zagadnień wymienionych w Treściach nauczania dotyczących rynku finansowego, zawartych w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 stycznia 2018 r., tj.:

  • rozróżnianie form oszczędzania i inwestowania, oraz umiejętność ocenia ich z punktu widzenia ryzyka i przewidywanych zysków
  • charakterystyka rodzajów papierów wartościowych oraz związanych z nimi mechanizmów inwestowania
  • umiejętność wyboru funduszu inwestycyjnego z uwzględnieniem potencjalnych zysków oraz strat
  • świadomość konieczności wczesnego rozpoczęcia systematycznego oszczędzania i inwestowania środków finansowych na emeryturę
  • umiejętność analizowania produktów finansowych oferowanych przez banki, instytucje pożyczkowe oraz zakłady ubezpieczeniowe.

Celem webinarium jest zaprezentowanie praktycznego wykorzystania wiedzy i umiejętności matematycznych w odniesieniu do zagadnień związanych z finansami, w szczególności z finansami osobistymi.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Do pobrania

Program CEDUR 01-12-2022

plik .pdf, 618,9kB
Pobierz