Finał 5. edycji konkursu "Ethics Challenge 2022" w UKNF

W siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego odbywa się finał 5. edycji konkursu "Ethics Challenge 2022", organizowanego przez CFA Society Poland. Ta międzynarodowa inicjatywa ma na celu popularyzację etyki oraz standardów etycznych wśród młodych profesjonalistów interesujących się rynkami kapitałowymi.

Komisja Nadzoru Finansowego jest Patronem Honorowym wydarzenia. Rafał Mikusiński - Zastępca Przewodniczącego KNF - wystąpił podczas oficjalnego otwarcia finału, zaś przedstawiciel Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego - Sylwia Zaremba-Janukowicz z Departamentu Analiz Ekonomicznych, wchodzi w skład tegorocznego jury konkursu.

Rafał Mikusiński wskazał podczas wystąpienia, że bez etycznego działania na rynku finansowym nie ma zaufania, a bez zaufania rynek nie będzie się rozwijał, a nawet będzie tracił na znaczeniu. „Transparentność, zaufanie, uczciwość. Bez tego na rynku nie będzie klientów. A jeśli nie będzie klientów, nie będzie kapitału na rozwój naszej gospodarki. Kapitał bierze się z oszczędności, ale bardzo ważne jest, żeby był też dobrej jakości kapitał ludzki, wspomagający finansowanie firm" – powiedział. 

„Byłoby najlepiej, gdyby Komisja Nadzoru Finansowego nie miała dużo pracy. Mam tu na myśli konieczność karania czy odbierania zezwoleń na działalność. Bo wtedy dzieje się na rynku źle, ludzie tracą zaufanie, szukają innych sposobów inwestowania. Jeśli rynek nie daje poczucia stabilności i zaufania, młodzi ludzie zaczynają się wtedy interesować np. walutami wirtualnymi, kryptoaktywami. Ważne jest, aby zadbać o klienta, żeby miał świadomość swoich decyzji inwestycyjnych” – dodał.

Więcej o inicjatywie: https://www.ethicschallenge.pl/home/index.html