18 stycznia, 2017 roku Środa
Twój język: Polski English
  • Godzina

Komunikat dotyczący decyzji KNF w sprawie cofnięcia zezwolenia na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej spółce Walutaexpress Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie

27 grudnia 2016 r.

Na podstawie art. 71 ust. 1 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, iż w dniu 20 grudnia 2016 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała decyzję w sprawie cofnięcia zezwolenia na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej przez spółkę:

•    Walutaexpress Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Podstawą prawną dla podjętej decyzji jest art. 69 ust. 1 pkt 5 i 6 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych, zgodnie z którym KNF może cofnąć zezwolenie na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej, jeżeli:

•    osoby, które bezpośrednio lub pośrednio posiadają znaczny pakiet akcji lub udziałów w instytucji płatniczej, nie dają rękojmi ostrożnego i stabilnego zarządzania instytucją płatniczą;
•    osoba zarządzająca nie daje rękojmi ostrożnego i stabilnego zarządzania instytucją płatniczą.

W dniu ogłoszenia komunikatu decyzja nie jest prawomocna. Zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania administracyjnego strona niezadowolona z przedmiotowej decyzji może zwrócić się do KNF z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy, w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia. 


PDF Icon-WLASCIWApobierz komunikat


do góryDo góry wydrukujWydrukuj poleć stronęPoleć znajomemu

Polecamy

Publikacje CEDUR Wyszukiwarka podmiotów Pakiet CRD IV / CRR Usługi płatnicze

Newsletter

index
 knf_baner_300x80
Nie daj się nabrać banner promocyjny akcji 'Zanim podpiszesz'
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityce prywatności