Prawnik w Zespole Nadzoru i Analiz Prawnych Departamentu Spółek Publicznych DSP/06/2022

data aktualizacji

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje prawnika na stanowisko Prawnik w Zespole Nadzoru i Analiz Prawnych Departamentu Spółek Publicznych
(Warszawa/pełny etat)

Główne obowiązki:

  • monitorowanie przebiegu ofert publicznych papierów wartościowych, w tym zgodności z przepisami w zakresie prowadzenia reklamy odnoszącej się do oferty publicznej
  • prowadzenie postępowań administracyjnych min. w sprawach o naruszenie prawa w związku z ofertą publiczną lub ubieganiem się o dopuszczenie lub wprowadzenie papierów wartościowych do obrotu na rynku regulowanym lub prowadzeniem reklamy oferty publicznej
  • prowadzenie postępowań administracyjnych min. w sprawach o wyrażenie zgody na opóźnienie informacji poufnych dla emitentów będących instytucją kredytową lub instytucją finansową
  • prowadzenie postępowań administracyjnych min. w sprawach o wydawanie zezwolenia na wycofanie akcji z obrotu na rynku regulowanym lub w alternatywnym systemie obrotu
  • opiniowanie projektów aktów normatywnych i współuczestniczenie w przygotowaniu projektów rozwiązań legislacyjnych
  • przygotowywanie stanowisk i odpowiedzi na zapytania w sprawach związanych ze stosowaniem przepisów dotyczących spółek publicznych

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie prawnicze
  • co najmniej 3 letnie doświadczenie na stanowisku prawniczym w podmiotach prowadzących działalność w obszarze rynku finansowego
  • dobra znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego oraz znajomość zasad funkcjonowania rynku kapitałowego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2

Wymagania pożądane:

  • uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu radcy prawnego

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę
  • świetną atmosferę pracy
  • pracę w wyjątkowym zespole specjalistów
  • zdobycie i wymianę doświadczeń w środowisku ekspertów
  • dostęp do licznych szkoleń, możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
  • możliwość dofinansowania kosztów studiów
  • atrakcyjny pakiet socjalny (m.in. prywatna opieka medyczna, dofinansowanie zajęć sportowych, kafeteryjny system benefitów, dofinansowanie do wypoczynku, dofinansowanie wakacji dzieci, owoce, PPK 4%)
  • pracę w atrakcyjnej lokalizacji
  • nowoczesne, ergonomiczne miejsce pracy
  • elastyczny czas rozpoczęcia i kończenia dnia pracy, pozwalający zachować work-life balance
Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę składać za pośrednictwem odnośnika Aplikuj.