Specjalista w Zespole Wsparcia Nadzoru Analitycznego i Współpracy Wielostronnej DBK/03/2021

data aktualizacji

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowisko
Specjalisty
w Zespole Wsparcia Nadzoru Analitycznego i Współpracy Wielostronnej
w Departamencie Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej
(Warszawa / pełny etat)

Główne zadania:

  • wspomaganie zespołu w obszarach regulacyjnych i prawnych sektora bankowego, w szczególności dotyczących innowacji finansowych, otwartej bankowości oraz usług płatniczych (PSD2),
  • analiza i opiniowanie dokumentów i materiałów opracowywanych przez krajowe i zagraniczne instytucje w odniesieniu do problematyki i stosowanych standardów nadzoru analitycznego w celu doskonalenia procesu analizy ryzyka występującego w działalności banków,
  • opracowywanie regulacji wewnętrznych związanych z zadaniami Departamentu,
  • opiniowanie regulacji wewnętrznych, dokumentów zewnętrznych, projektów i opracowań krajowych i zagranicznych,
  • przygotowywanie stanowisk, interpretacji i wytycznych nadzorczych,
  • przygotowywanie projektów pism w sprawach leżących w zakresie zadań Zespołu,
  • udział w pracach grup roboczych i komitetów organizacji międzynarodowych oraz europejskich organów nadzoru w zakresie prac dotyczących banków.
Wymagania konieczne:
  • wykształcenie wyższe, magisterskie, preferowane kierunki: prawo, ekonomia, finanse i bankowość,
  • min. roczne doświadczenie w pracy w sektorze finansowym lub firmie doradczej, znajomość zagadnień ekonomicznych i finansowych, w tym zasad funkcjonowania rynku finansowego oraz banków,
  • znajomość przepisów prawa i regulacji ostrożnościowych dotyczących sektora bankowego w Polsce,
  • znajomość przepisów ustawy o usługach płatniczych i Dyrektywy PSDII,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • umiejętność analizowania i interpretowania przepisów prawnych,
  • komunikatywność oraz łatwość wyrażania myśli w mowie  i  piśmie,
  • umiejętność pracy zespołowej.
Dodatkowe atuty:
  • znajomość Dyrektywy CRD oraz Rozporządzenia CRR, znajomość Dyrektywy MIFID II,
  • znajomość zagadnień dotyczących ryzyka związanego z obszarami technologii informacyjnej i cyberbezpieczeństwa.
Oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w niepowtarzalnych na rynku projektach i inspirujących szkoleniach,
  • atrakcyjny pakiet benefitów (m.in. opieka medyczna, kafeteryjny program MyBenefit, dofinansowanie do wypoczynku i inne),
  • realizację interesujących projektów analitycznych,
  • możliwość udziału w pracach w międzynarodowych nadzorczych grupach roboczych,
  • przyjazną atmosferę pracy,
  • dogodną lokalizację biura w ścisłym centrum miasta,
  • nowoczesne, ergonomiczne miejsce pracy. (a obecnie pracę zdalną),
  • elastyczne godziny rozpoczęcia i zakańczania pracy.
Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę składać za pośrednictwem odnośnika:
Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata. Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.