Specjalista w zakresie ostrożnościowych regulacji bankowych w Departamencie Rozwoju Regulacji DRR/01/2021

data aktualizacji

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko specjalisty w zakresie ostrożnościowych regulacji bankowych w Departamencie Rozwoju Regulacji
(Warszawa/umowa na zastępstwo)
Główne zadania na stanowisku:
  • przygotowywanie i opiniowanie projektów regulacji ostrożnościowych dla banków, instytucji płatniczych i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych,
  • opiniowanie procedur wewnętrznych w ww. podmiotach pod kątem zgodności z regulacjami ostrożnościowymi,
  • współpraca z komórkami organizacyjnymi UKNF oraz podmiotami zewnętrznymi w zakresie wyjaśniania wątpliwości dotyczących regulacji dla ww. podmiotów,
  • udział w pracach instytucji międzynarodowych (EBA) w zakresie regulacji bankowych,
  • wspomaganie zespołu w realizacji innych zadań.
Od kandydata oczekiwane są:
  • wykształcenie wyższe, preferowane w zakresie ekonomii, finansów, prawa, matematyki lub w dziedzinach pokrewnych,
  • co najmniej roczny staż pracy w instytucjach bankowych lub firmach audytorskich z preferencją obszaru zarządzania ryzykiem,
  • wiedza nt. ryzyka występującego w działalności bankowej oraz sposobów jego ograniczania,
  • przekrojowa ogólna znajomość regulacji bankowych lub znajomość co najmniej jednego obszaru oraz regulacji bankowych w tym obszarze spośród: ryzyko rynkowe, ryzyko płynności, ryzyko koncentracji, fundusze własne, bufory kapitałowe, MREL, restrukturyzacja i uporządkowana likwidacja, listy zastawne i bankowość hipoteczna, ryzyko kredytowe ekspozycji detalicznych, współczynnik dźwigni, PSD2, outsourcing bankowy,
  • umiejętność analizy złożonych tekstów prawnych i regulacyjnych oraz precyzyjnego formułowania wniosków,
  • inicjatywa i samodzielność w działaniu,
  • dokładność i systematyczność,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • komunikatywność,
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie.
Dodatkowe atuty:
  • znajomość któregoś z pozostałych ww. obszarów oraz regulacji obowiązujących banki w tym obszarze,
  • certyfikaty poświadczające kwalifikacje zawodowe: FRM, PRM, CFA.
Oferujemy:
  • umowę na zastępstwo do 31.12.2021,
  • ciekawą pracę w dynamicznym zespole specjalistów, w tym możliwość uczestnictwa w pracach gremiów międzynarodowych,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez uczestnictwo w szkoleniach,
  • dostęp do unikalnej wiedzy i kompetencji,
  • bogaty pakiet socjalny (m.in. opieka medyczna, kafeteryjny program MyBenefit, dofinansowanie do wypoczynku i inne),
  • elastyczny czas rozpoczęcia i kończenia dnia pracy,
  • dogodną lokalizację biura w ścisłym centrum miasta,
  • nowoczesne, ergonomiczne miejsce pracy.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV w języku polskim  za pośrednictwem odnośnika.
Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata. Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami.