Specjalista w Zespole Innowacyjnych Technik Analitycznych w Departamencie Innowacji Finansowych FinTech DFT/02/2020

data aktualizacji

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowisko Specjalisty w Zespole Innowacyjnych Technik Analitycznych w Departamencie Innowacji Finansowych FinTech
(Warszawa / pełny etat)
Poszukujemy osoby, która dołączy do zespołu specjalistów zajmujących się rozwojem innowacji finansowych (FinTech) w Polsce ze strony organu nadzorczego.
Główne obowiązki na stanowisku:
  • analiza i agregowanie dużej liczby danych liczbowych, zbiorów posiadanych oraz przekazywanych do UKNF,
  • opracowywanie strategii analizy i samych danych oraz raportów,
  • współudział we wdrażaniu nowych systemów raportowania, usprawnień w procesach analitycznych,
  • przygotowywanie sprawozdań z realizowanych zadań.
Od kandydata oczekujemy:
  • wykształcenia wyższego kierunkowego lub pokrewnego z zakresu: ekonomii, zarządzania, finansów, bankowości, ubezpieczenia, rynku kapitałowego, matematyki, informatyki, statystyki,  rachunkowości,
  • minimum 3 lat doświadczenia zawodowego kierunkowego,
  • umiejętności tworzenia analiz, sprawozdań z działalności podmiotów nadzorowanych oraz prezentacji wyników,
  • biegłości i efektywności w  korzystaniu z różnych baz danych, łatwości opracowywania z nich raportów, zestawień,
  • dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie, w tym terminologii z zakresu rynku finansowego,
  • wiedzy w zakresie funkcjonowania rynku finansowego i orientacji w bieżących wydarzeniach (ze szczególnym uwzględnieniem tematyki międzynarodowej, co będzie dodatkowym atutem),
  • komunikatywności, spostrzegawczości, bardzo dobrej organizacji pracy,
  • samodzielności ale równocześnie umiejętności  współpracy z zespołem,
  • zdolności do pracy pod presją czasu,
  • zainteresowania nowymi technologiami i trendami w sektorze finansowym, w tym nowymi produktami finansowymi.
Dodatkowe atuty:
  • doświadczenie (praktyczna wiedza) w co najmniej jednym z niżej wymienionych obszarów
  • zarządzania projektami,
  • projektowania i edycji treści graficznych przy wykorzystaniu popularnych narzędzi do obróbki grafiki,
  • administracji i rozwoju stron WWW z wykorzystaniem HTML5, CSS oraz narzędzi CMS,
  • współpracy z dostawcami technologii regulacyjno-nadzorczych,
  • umiejętności analizowania trendów rynkowych,
  • udokumentowane zdolności matematyczne, informatyczne i ekonomiczne,
  • doświadczenie na stanowisku analitycznym lub operacyjnym,
  • znajomość zasad funkcjonowania instytucji nadzorowanych przez KNF,
  • umiejętność konstruowania i posługiwania się narzędziami analizy ilościowej.
Oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w niepowtarzalnych na rynku projektach i inspirujących szkoleniach,
  • pracę i wymianę doświadczeń w środowisku najlepszych ekspertów,
  • atrakcyjny pakiet benefitów (m.in. opieka medyczna, kafeteryjny program MyBenefit, dofinansowanie do wypoczynku i inne),
  • dogodną lokalizację biura w ścisłym centrum miasta,
  • nowoczesne, ergonomiczne miejsce pracy.
Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę składać za pośrednictwem poniższego odnośnika Aplikuj.
Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata. Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.