Specjalista ds. oceny i monitorowania ryzyka w działalności ubezpieczeniowej w Departamencie Nadzoru Ubezpieczeniowego i Monitorowania Ryzyk DNM/02/2020

data aktualizacji

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowisko Specjalista ds. oceny i monitorowania ryzyka w działalności ubezpieczeniowej
w Departamencie Nadzoru Ubezpieczeniowego i Monitorowania Ryzyk

Miejsce wykonywania pracy: Warszawa

Wymiar etatu: cały etat, umowa na zastępstwo

Główne obowiązki:

  • analiza ryzyka występującego w działalności zakładów ubezpieczeń/reasekuracji oraz metod jego ograniczania,
  • opracowywanie raportów o działalności zakładów ubezpieczeń/reasekuracji pod kątem ryzyka ponoszonego przez te podmioty,
  • weryfikacja obliczeń kapitałowego wymogu wypłacalności przez zakłady ubezpieczeń/reasekuracji,
  • udział w pracach europejskich grup roboczych.
Wymagania konieczne:
  • wykształcenie wyższe magisterskie lub ostatni rok studiów na kierunku ekonometria, statystyka, matematyka, fizyka,
  • umiejętność analizowania danych,
  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Excel, Word, Powerpoint),
  • zdolność analitycznego, logicznego myślenia i wyciągania wniosków,
  • umiejętność pracy w zespole.
Dodatkowe atuty:
  • wiedza w zakresie funkcjonowania rynku ubezpieczeniowego/finansowego i orientacja w bieżących wydarzeniach na rynku finansowym ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ryzyka rynkowego i ryzyka kredytowego,
  • znajomość zagadnień związanych z systemem Wypłacalność II,
  • znajomość języka VBA
  • znajomość środowisk statystycznych takich jak R, STATA, PYTHON,
  • znajomość zagadnień związanych z analizą finansową.
Oferujemy:
  • zatrudnienie na pełny etat w oparciu o umowę o pracę na zastępstwo,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach,
  • ciekawą pracę w wyjątkowym zespole ekspertów oraz świetną atmosferę,
  • uczestnictwo w międzynarodowych spotkaniach nadzorców
  • atrakcyjny pakiet benefitów (m.in. opieka medyczna, kafeteryjny system benefitów, dofinansowanie do wypoczynku i inne),
  • dogodną lokalizację biura w ścisłym centrum miasta.
Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę przesłać za pośrednictwem odnośnika do aplikacji.
Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata. Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami.