Specjalista w zakresie prawa ubezpieczeniowego w Departamencie Licencji Ubezpieczeniowych DLU/01/2020

data aktualizacji 24 stycznia 2020

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje osób do pracy na stanowisko Specjalista w zakresie prawa ubezpieczeniowego w Departamencie Licencji Ubezpieczeniowych
(Warszawa/umowa o pracę i na zastępstwo/pełny etat)
Główne obowiązki:
  • przygotowywanie opinii prawnych, projektów odpowiedzi i wyjaśnień związanych ze stosowaniem przepisów z zakresu rynku ubezpieczeniowego ze szczególnym uwzględnieniem dystrybucji ubezpieczeń,
  • prowadzenie postępowań administracyjnych na podstawie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń,
  • opiniowanie projektów aktów prawnych z zakresu dystrybucji ubezpieczeń,
  • realizacja zadań z zakresu dystrybucji ubezpieczeń w toku współpracy z zagranicznymi organami nadzoru oraz organizacjami i organami państwowymi, a także z organizacjami i organami międzynarodowymi w szczególności z EIOPA.
Wymagania konieczne:
  • wykształcenie wyższe prawnicze,
  • znajomość przepisów prawa rynku ubezpieczeniowego,
  • ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej,
  • ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, Kodeksu cywilnego,
  • dobra znajomość prawa administracyjnego, w tym przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego,
  • znajomość przepisów Kodeksu spółek handlowych,
  • znajomość zagadnień dotyczących prawa wspólnotowego w zakresie rynku ubezpieczeniowego,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe, w tym co najmniej roczne w zakresie ubezpieczeń,
  • dobra, praktyczna znajomość pakietu MS Office,
  • umiejętność logicznego wnioskowania, szybkiego analizowania materiałów oraz jasnego prezentowania własnych wniosków i opinii,
  • samodzielność, odpowiedzialność, obowiązkowość, komunikatywność
Dodatkowe atuty:
  • uprawnienia zawodowe: wpis na listę radców prawnych lub adwokatów, zdany egzamin brokerski.
Oferujemy:
  • umowę o pracę,
  • możliwość zdobycia unikatowych doświadczeń i zróżnicowanie możliwości rozwoju,
  • pracę w wyjątkowym zespole ekspertów oraz świetną atmosferę,
  • dostęp do nowoczesnych narzędzi oraz profesjonalne, dynamiczne środowisko pracy,
  • atrakcyjny pakiet socjalny,
  • dogodna lokalizacja firmy – w ścisłym centrum miasta.
Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę przesłać za pośrednictwem odnośnika do aplikacji.
Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.
Do obsadzenia są dwa stanowiska, jedno na umowę o pracę, drugie na zastępstwo. Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami.