Specjalista w Zespole Wsparcia Nadzoru Analitycznego i Współpracy Wielostronnej w Departamencie Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej DBK/02/2019

data aktualizacji 18 grudnia 2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko Specjalista w Zespole Wsparcia Nadzoru Analitycznego i Współpracy Wielostronnej w Departamencie Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej
(Warszawa/pełny etat)

Główne obowiązki:

  • wsparcie merytoryczne zespołów analitycznych w bieżącym nadzorze nad bankami, opiniowanie planów naprawy banków oraz przymusowej restrukturyzacji sporządzonych przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny lub Single Resolution Board (SRB),
  • analiza i opiniowanie dokumentów i materiałów opracowywanych przez krajowe i zagraniczne instytucje (problematyka i stosowane standardy nadzoru analitycznego doskonalenie procesu analizy ryzyka występującego w działalności banków),
  • tworzenie procedur wewnętrznych związanych z zadaniami Departamentu,
  • opiniowanie regulacji wewnętrznych, dokumentów zewnętrznych, projektów i opracowań krajowych i zagranicznych,
  • przygotowywanie stanowisk, interpretacji i wytycznych nadzorczych,
  • przygotowywanie projektów pism w sprawach leżących w zakresie zadań Zespołu,
  • udział w pracach grup roboczych i komitetów organizacji międzynarodowych oraz europejskich organów nadzoru w zakresie prac dotyczących banków.

Od kandydata oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego, magisterskiego, preferowane kierunki: prawo, ekonomia, finanse i bankowość,
  • min. rocznego doświadczenia w pracy w sektorze finansowym lub firmie doradczej z preferencją obszaru zarządzania ryzykiem lub audytu,
  • znajomości zagadnień ekonomicznych i finansowych, w tym zasad funkcjonowania rynku finansowego oraz banków,
  • znajomości przepisów prawa i regulacji ostrożnościowych dotyczących sektora bankowego w Polsce,
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • umiejętności analizowania i interpretowania przepisów prawnych,
  • komunikatywności oraz łatwości wyrażania myśli w mowie  i  piśmie.

Wymagania pożądane:

  • znajomość regulacji obowiązujących podmioty działające na rynku kapitałowym,
  • znajomość Dyrektywy CRD oraz Rozporządzenia CRR, znajomość Dyrektywy MIFID II,
  • znajomość zagadnień związanych z rachunkowością,

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na pełny etat w oparciu o umowę o pracę,
  • dostęp do unikalnej wiedzy i kompetencji,
  • udział w ciekawych, strategicznych projektach,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szerokiej gamie szkoleń wewnętrznych i indywidualnych,
  • ciekawą pracę w dynamicznym zespole specjalistów, w tym możliwość uczestnictwa w    pracach gremiów międzynarodowych,
  • atrakcyjny pakiet socjalny,
  • dogodna lokalizacja biura w ścisłym centrum miasta.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV w języku polskim  za pośrednictwem odnośnika.
Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.