Stanowisko specjalistyczne w Zespole Regulacyjnym w Departamencie Funduszy Inwestycyjnych i Funduszy Emerytalnych DFF/02/2019

data aktualizacji 10 grudnia 2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje osób do pracy na stanowisko specjalistyczne w Zespole Regulacyjnym w Departamencie  Funduszy Inwestycyjnych i Funduszy Emerytalnych
(Warszawa/pełny etat)

Podstawowe zadania na stanowisku:

  • współtworzenie regulacji oraz innych standardów nadzorczych  na poziomie krajowym, UE  i międzynarodowym, dotyczących działalności towarzystw funduszy inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych oraz innych podmiotów z rynku zbiorowego inwestowania,
  • udział w pracach instytucji nadzorujących podmioty zbiorowego inwestowania,  UE oraz międzynarodowych (m.in. ESMA),
  • opiniowanie stosowania regulacji dotyczących instytucji zbiorowego inwestowania,
  • analiza zawiadomień dotyczących działalności transgranicznej podmiotów z rynku zbiorowego inwestowania.

Od kandydata oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego, mgr, preferowane o profilu prawniczym, ekonomicznym lub finansowym,
  • znajomości zasad funkcjonowania rynku kapitałowego, w tym regulacji krajowych oraz unijnych dotyczących instytucji zbiorowego inwestowania,
  • znajomość prawa cywilnego i prawa handlowego,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, w tym w zakresie terminologii z zakresu rynku finansowego,
  • umiejętność analizy i syntezy informacji, w tym przepisów prawa,
  • komunikatywność, w tym swoboda wyrażania myśli w mowie i piśmie,
  • umiejętność pracy w grupie ale i samodzielność  oraz dobra organizacja pracy,

Oferujemy:

  • zatrudnienie na pełny etat w oparciu o umowę o pracę,
  • dostęp do unikalnej wiedzy i kompetencji,
  • szansę na projektowanie rozwiązań, które mogą stać się standardem w krajowym, unijnym a nawet globalnym systemie finansowym,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szerokiej gamie szkoleń grupowych oraz indywidualnych,
  • pracę w wyjątkowym zespole ekspertów oraz świetną atmosferę,
  • atrakcyjny pakiet socjalny,
  • dogodną lokalizację biura w ścisłym centrum miasta.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV w języku polskim za pośrednictwem poniższego odnośnika
Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.