DIT/03/2019 Stanowisko specjalistyczne ds. definiowania procesów IT w Departamencie Informatyki

data aktualizacji 09 sierpnia 2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowisko specjalistyczne ds. definiowania procesów IT w Departamencie Informatyki
(Warszawa/pełny etat)
Główne obowiązki:
  • definiowanie procesów i procedur zarządzania architekturą IT w organizacji oraz zapewnianie ich stosowania,
  • formułowanie i przegląd stosowania standardów architektonicznych IT,
  • uczestnictwo w opracowywaniu wizji architektonicznej IT oraz definiowaniu pryncypiów architektonicznych i zarządzanie wymogami,
  • opracowywanie architektury rozwoju i integracji systemów IT,
  • odpowiedzialność za projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych,
  • monitorowanie efektywności wprowadzanych rozwiązań informatycznych oraz zmian w systemach pod kątem zgodności z wypracowaną architekturą docelową i standardami,
  • sprawdzanie zgodności wdrażanych rozwiązań IT pod kątem założeń architektonicznych,
  • zapoznawanie się z potrzebami użytkowników systemów informatycznych, aby pod tym kątem zmodyfikować wprowadzane rozwiązania,
  • nadzorowanie realizacji projektów i programów pod kątem ich zgodności z opracowanymi modelami architektury IT.
Wymagania konieczne:
  • wykształcenie wyższe,
  • minimum 2 lata doświadczenia w zakresie wytwarzania oprogramowania (po stronie IT),
  • uczestnictwo w minimum jednej inicjatywie dotyczącej formułowania strategii IT,
  • znajomość technologii informatycznych i aktualnych trendów na rynku rozwiązań,
  • umiejętność modelowania w UML, BPMN oraz Enterprise Architect,
  • znajomość szyny integracyjnej, SOA, BI, tworzenia rozwiązań w architekturze n-warstwowej,
  • znajomość dobrych praktyk z obszaru zarządzania IT (np. ITIL, COBIT),
  • podstawowa wiedza nt. wyceny inicjatyw IT,
  • znajomość zarządzania projektami i/lub programami,
  • umiejętność zarządzania ryzykiem,
  • umiejętności komunikacyjne,
  • samodzielność, zaangażowanie i umiejętność pracy w zespole,
  • znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodne czytanie dokumentacji.
Wymagania pożądane:
  • uczestnictwo w minimum jednym przedsięwzięciu transformacyjnym architektury IT,
  • znajomość framework’ów do zarządzania architekturą (np. TOGAF),
  • umiejętność zarządzania zespołami ludzi,
  • umiejętność posługiwania się wybranym systemem zarządzania repozytorium architektonicznym oraz repozytorium wymagań architektonicznych.
Oferujemy:
  • umowę o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach,
  • atrakcyjny pakiet socjalny,
  • dogodna lokalizacja firmy – w ścisłym centrum miasta.
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV w języku polskim za pośrednictwem poniższego odnośnika do aplikacji
Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.