Stanowisko analityczne w Departamencie Cyberbezpieczeństwa

data aktualizacji 19 kwietnia 2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowisko analityczne w Departamencie Cyberbezpieczeństwa
(Warszawa/pełny etat)

Główne obowiązki:

  • analiza ryzyka informatycznego występującego w działalności podmiotów nadzorowanych przez UKNF,
  • współpraca z podmiotami nadzorowanymi w zakresie przewidzianym właściwymi regulacjami,
  • opracowywanie raportów z obszaru cyberbezpieczeństwa podmiotów nadzorowanych,
  • współpraca z podmiotami krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w zakresie przygotowywania rekomendacji dotyczących działań mających na celu wzmocnienie cyberbezpieczeństwa,
  • planowanie kontroli podmiotów nadzorowanych przez UKNF w zakresie cyberbezpieczeństwa,
  • udział w projektach informatycznych, analiza i definiowanie wymagań  bezpieczeństwa,
  • współpraca z podmiotami krajowego systemu cyberbezpieczeństwa i organizacjami międzynarodowymi rynku finansowego w zakresie kompetencji UKNF.
Wymagania konieczne:
  • wykształcenie wyższe – preferowane kierunki o profilu informatyka, zarządzanie IT,
  • minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze analityki, informatyki, cyberbezpieczeństwa, zarządzania IT lub wsparcia zarządzania IT,
  • zdolność analitycznego i logicznego myślenia i wyciągania wniosków,
  • wiedza z zakresu standardów, norm i regulacji, w szczególności norm z rodziny ISO 27000,
  • dobra znajomość języka angielskiego – B1/B2.
Dodatkowe atuty:
  • certyfikaty potwierdzające wiedzę w zakresie bezpieczeństwa informatycznego,
  • znajomość problematyki związanej z obszarem rynku finansowego,
  • komunikatywność, łatwość wyrażania myśli w mowie i piśmie, inicjatywa i samodzielność w działaniu.
Oferujemy:
  • pracę w zespole specjalistów,
  • dostęp do szkoleń i poszerzania wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Prosimy o określenie poziomu oczekiwań finansowych w kwocie miesięcznej brutto.
Aplikacje zawierające cv w języku polskim proszę przesyłać w formie elektronicznej na adres rekrutacja@knf.gov.pl  z dopiskiem w tytule maila: ##DCB/02/2019##
Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Stanowisko w zakresie od specjalisty do głównego specjalisty zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.
Aplikacje nie zawierające klauzuli o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji nie będą rozpatrywane.