Stanowisko specjalisty – głównego specjalisty w Departamencie Cyberbezpieczeństwa

data aktualizacji 19 kwietnia 2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowisko specjalisty – głównego specjalisty w Departamencie Cyberbezpieczeństwa
(Warszawa/pełny etat)

Główne obowiązki:

  • identyfikacja i analiza zdarzeń oraz obsługa incydentów cyberbezpieczeństwa, w tym opracowywanie raportów i analiz oraz współpraca z podmiotami należącymi do Krajowego systemu cyberbezpieczeństwa,
  • monitorowanie cyberbezpieczeństwa, w szczególności z użyciem narzędzi klasy DLP, SIEM,
  • skanowanie podatności oraz przeprowadzanie testów penetracyjnych,
  • udział w projektach informatycznych, analiza i definiowanie wymagań  bezpieczeństwa,
  • przygotowywanie, zlecanie oraz nadzorowanie projektów w obszarze cyberbezpieczeństwa,
  • analizowanie i proponowanie usprawnień architektury środowiska teleinformatycznego pod względem cyberbezpieczeństwa,
  • opracowywanie i wdrażanie regulacji wewnętrznych w obszarze cyberbezpieczeństwa.
Wymagania konieczne:
  • wykształcenie wyższe - preferowane kierunki o profilu bezpieczeństwo teleinformatyczne, informatyka,
  • minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze informatyki, cyberbezpieczeństwa lub audytu informatycznego,
  • wiedza i praktyczne doświadczenie z zakresu technologii sieciowych i systemów operacyjnych,
  • znajomość technik i narzędzi do wykrywania zagrożeń i podatności systemów,
  • znajomość języków skryptowych oraz umiejętność analizy logów bezpieczeństwa,
  • znajomość popularnych ataków na aplikacje, systemy, sieci i sposoby przeciwdziałania,
  • wiedza z zakresu standardów, norm i regulacji, w szczególności norm z rodziny ISO 27000,
  • dobra znajomość języka angielskiego – B1/B2.
Dodatkowe atuty:
  • certyfikaty potwierdzające wiedzę w zakresie bezpieczeństwa informatycznego,
  • znajomość metodyki COBIT,
  • doświadczenie w obszarze informatyki śledczej,
  • wysoko rozwinięte zdolności analityczne, dokładność i systematyczność,
  • doświadczenie związane z pracą w sektorze publicznym,
  • znajomość problematyki związanej z obszarem rynku finansowego,
  • komunikatywność, łatwość wyrażania myśli w mowie i piśmie, inicjatywa i samodzielność w działaniu.
Oferujemy:
  • pracę w zespole specjalistów,
  • dostęp do szkoleń i poszerzania wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Prosimy o określenie poziomu oczekiwań finansowych w kwocie miesięcznej brutto.
Aplikacje zawierające cv w języku polskim proszę przesyłać w formie elektronicznej na adres rekrutacja@knf.gov.pl  z dopiskiem w tytule maila: ##DCB/01/2019##
Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.
Aplikacje nie zawierające klauzuli o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji nie będą rozpatrywane.