Stanowisko od starszego specjalisty do eksperta w Wydziale Regulacji w Departamencie Funduszy Inwestycyjnych i Funduszy Emerytalnych

data aktualizacji 12 lutego 2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko od starszego specjalisty do eksperta w Wydziale Regulacji w Departamencie Funduszy Inwestycyjnych i Funduszy Emerytalnych
(Warszawa/pełny etat)

Główne obowiązki:

  • udział w pracach związanych z tworzeniem regulacji oraz innych standardów nadzorczych, na poziomie krajowym, UE jak i międzynarodowym, dotyczących działalności towarzystw funduszy inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych oraz innych podmiotów z rynku zbiorowego inwestowania,
  • udział w pracach instytucji UE oraz międzynarodowych (m.in. ESMA) dotyczących instytucji zbiorowego inwestowania,
  • sporządzanie opinii odnośnie stosowania regulacji dotyczących instytucji zbiorowego inwestowania,
  • analiza zawiadomień dotyczących działalności transgranicznej podmiotów z rynku zbiorowego inwestowania.

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe, magisterskie, preferowane o profilu prawniczym, ekonomicznym lub finansowym,
  • znajomość zasad funkcjonowania rynku kapitałowego, w tym regulacji krajowych oraz unijnych dotyczących instytucji zbiorowego inwestowania,
  • znajomość prawa cywilnego i prawa handlowego,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, w tym w zakresie terminologii z zakresu rynku finansowego,
  • umiejętność analizy i syntezy informacji, w tym przepisów prawa,
  • komunikatywność, w tym swoboda wyrażania myśli w mowie i piśmie,
  • umiejętność pracy w grupie,
  • samodzielność i dobra organizacja pracy,
  • umiejętność pracy pod presją czasu.

Wymagania pożądane:

  • doświadczenie zawodowe w obszarze związanym z rynkiem kapitałowym, w tym instytucjami zbiorowego inwestowania,
  • doświadczenie zawodowe w instytucjach rynku finansowego,
  • doświadczenie w pracy o charakterze regulacyjnym,
  • ukończona aplikacja radcowska lub adwokacka,
  • odbyte kursy i szkolenia z zakresu rynku finansowego,
  • doświadczenie w zakresie wystąpień publicznych oraz prezentacji analiz,
  • znajomość innych niż język angielski języków urzędowych państw UE.

Oferujemy:

  • pracę w instytucji nadzorującej rynek finansowy,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach.

Aplikacje zawierające cv oraz list motywacyjny w języku polskim proszę przesyłać w formie elektronicznej na adres rekrutacja@knf.gov.pl z dopiskiem w tytule maila: ##DFF/02/2019##

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji oraz wskazanie poziomu oczekiwań finansowych w kwocie miesięcznej brutto.

Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.

Aplikacje nie zawierające klauzuli o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji nie będą rozpatrywane.

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez UKNF.