DIF/02/2019 Stanowisko starszego referenta/specjalisty w Wydziale Nadzoru Zgodności z Prawem Departamentu Firm Inwestycyjnych

data aktualizacji 10 czerwca 2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowisko starszego referenta/specjalisty w Wydziale Nadzoru Zgodności z Prawem Departamentu Firm Inwestycyjnych
(Warszawa/pełny etat)

Główne obowiązki:

  • nadzór w zakresie zgodności działalności domów maklerskich i banków prowadzących działalność maklerską z przepisami prawa, w tym z ustawą o obrocie instrumentami finansowymi, jej aktami wykonawczymi oraz bezpośrednio obowiązującymi przepisami pakietu MiFID II;
  • weryfikacja i analiza merytoryczna raportów przekazywanych przez domy maklerskie i banki prowadzące działalność maklerską za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Przekazywania Informacji oraz korespondencja z ww. podmiotami nadzorowanymi;
  • obsługa procesów notyfikacyjnych zagranicznych firm inwestycyjnych zamierzających prowadzić działalność maklerską na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej za pośrednictwem oddziału;
  • nadzór bieżący nad oddziałami zagranicznych firm inwestycyjnych, w tym korespondencja związana z prowadzoną na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej działalnością  maklerską;
  • prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawach sprzeciwów, o których mowa w przepisach ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych;
  • prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej lub ograniczenia zakresu wykonywanej działalności maklerskiej, o której mowa w ustawie o obrocie instrumentami finansowymi;
  • prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawach, o których mowa w art. 89 ust. 4 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi;
  • monitorowanie stosowania przez domy maklerskie oraz banki prowadzące działalność maklerską Wytycznych ESMA, Regulacyjnych Standardów Technicznych oraz Wykonawczych Standardów Technicznych wydanych przez ESMA i zatwierdzonych przez Komisję Europejską;
  • współpraca z zagranicznymi organami nadzoru w zakresie działalności prowadzonej przez krajowe domy maklerskie na terytorium innych państw, w tym przekazywanie zagranicznym organom nadzoru zmian w notyfikacjach o prowadzeniu działalności maklerskiej przez krajowe domy maklerskie na terytorium innych państw.

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe prawnicze;
  • co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w zakresie stosowania przepisów prawa;
  • dobra znajomość krajowych przepisów prawa z zakresu rynku kapitałowego, przede wszystkim ustawy o obrocie instrumentami finansowymi; dodatkowo kodeksu postępowania administracyjnego; kodeksu spółek handlowych;
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie co najmniej na poziomie B2;
  • umiejętność analizowania i interpretowania przepisów prawa;
  • łatwość w formułowaniu stanowisk na piśmie;
  • bardzo dobra organizacja pracy;
  • samodzielność i zaangażowanie;
  • umiejętność pracy w zespole i skutecznej komunikacji.

Wymagania pożądane:

  • znajomość struktury przepisów pakietu MiFID II;
  • znajomość przepisów Rozporządzenia 2017/565 z dnia 25.04.2016 r. oraz Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych i organizacyjnych dla firm inwestycyjnych, banków, o których mowa w art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, i banków powierniczych;
  • doświadczenie zawodowe nabyte w instytucji rynku finansowego;
  • wykształcenie uzupełniające na kierunku związanym z rynkiem finansowym;
  • udokumentowane zainteresowanie rynkiem kapitałowym.

Oferujemy:

  • umowę o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach.

Prosimy o określenie poziomu oczekiwań finansowych w kwocie miesięcznej brutto.

Aplikacje zawierające cv oraz list motywacyjny w języku polskim proszę przesyłać w formie elektronicznej na adres rekrutacja@knf.gov.pl  z dopiskiem w tytule maila: ##DIF/02/2019##

Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.

Aplikacje nie zawierające klauzuli o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji nie będą rozpatrywane.

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez UKNF.