Strona główna - Komisja Nadzoru Finansowego

Kampanie
ost cyber inwestycje
Głównym celem kampanii jest wskazanie zagrożeń związanych z reklamami „fałszywych” inwestycji, które cyberoszuści zamieszczają w mediach społecznościowych, serwisach informacyjnych czy wyszukiwarkach.
Pokaż stronę kampanii
nadzor_maly_baner
Do prawidłowego funkcjonowania rynku kapitałowego niezbędna jest jego przejrzystość, w tym należyty sposób informowania inwestorów przez spółki publiczne – emitentów papierów wartościowych. Niezwykle istotne przy tym jest wyjaśnienie zakresu nadzoru nad emitentami oraz wskazanie, jakie uprawnienia nadzorcze przysługują określonym instytucjom, w tym szczególnie KNF.
Pokaż stronę kampanii
nie_wszystko_zloto.png
Celem kampanii jest podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa o tym, jak funkcjonuje rynek finansowy oraz zwiększenie świadomości ryzyka wiążącego się z inwestowaniem
Pokaż stronę kampanii
stala_czy_zmienna.jpg
Zapoznaj się z materiałem informacyjnym przygotowanym przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Pokaż stronę kampanii
stopy.jpg
Na rynku dostępne są kredyty o oprocentowaniu zmiennym, stałym i okresowo stałym (podział zgodny z Rekomendacją S z 2019 r.) charakteryzujące się różnym poziomem ryzyka stopy procentowej. Twój dochód nie zależy od rynkowych stóp procentowych, więc kredyty o zmiennym oprocentowaniu są obarczone największym ryzykiem.
Pokaż stronę kampanii
Cyberoszust.png
Za pośrednictwem kampanii UWAGA! CYBEROSZUST chcemy wskazać, jakie mechanizmy wykorzystują oszuści w procederze wyłudzania pieniędzy m.in. przy transakcjach pośrednictwa wymiany kryptowalut czy przy fałszywych działaniach podejmowanych rzekomo przez KNF lub UKNF.
Pokaż stronę kampanii
Multimedia
PrzewodniczacyKNF_podczas_15_Kongresu_Prawa_Bankowego_i_Technologii_Finansowych.jpg
Jacek Jastrzębski, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, wystąpił podczas 15. Kongresu Prawa Bankowego i Technologii Finansowych, organizowanego przez Koło Naukowe Prawa Bankowego, działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wziął także udział w panelu dyskusyjnym „Przyszłość sektora bankowego – wyzwania i szanse dla banków”.
Pokaż galerię zdjęć
Krzysztof_Dabrowski_i_Norbert_Sewruk-na_konferencji_Komendy_Glownej_Policji.jpg
Krzysztof Dąbrowski, Dyrektor Zarządzający Pionem Bezpieczeństwa oraz Norbert Sewruk, Dyrektor Departamentu Spraw Karnych, wystąpili podczas konferencji „Wyzwania związane z koniecznością wdrażania w Policji nowoczesnych narzędzi wspierających zwalczanie przestępczości ekonomicznej”. Konferencja została zorganizowana przez Biuro Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Komendy Głównej Policji i odbyła się w trakcie III Międzynarodowych Targów Polsecure w Kielcach.
Pokaż galerię zdjęć
Jacek_Jastrzebski_podczas_seminarium_EKF.jpg
W siedzibie UKNF odbyła się trzecia edycja Seminarium „Ryzyko i regulacje w sektorze bankowym”, organizowanego wspólnie przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i Europejski Kongres Finansowy.
Pokaż galerię zdjęć