Aktualności - Komisja Nadzoru Finansowego

Jacek Jastrzębski otworzył #Supervision_hack

Data aktualizacji:

Jacek Jastrzębski, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, otworzył 3. edycję organizowanego przez Urząd KNF hackathonu #Supervision_hack. Kluczowym założeniem organizowanych przez UKNF hackathonów jest pozyskanie nowoczesnych narzędzi opartych o przełomowe technologie oraz ich późniejsze wdrożenie, rozwijanie i wykorzystywanie w ramach bieżącego nadzoru nad rynkiem finansowym.

Jacek Jastrzębski wskazał, że najlepszą odpowiedzią na to, dlaczego UKNF organizuje hackathon po raz trzeci jest to, jakie efekty przyniosły prace prowadzone w ramach poprzednich hackathonów. „Supervision_hack jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez moje koleżanki i kolegów z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, którzy w procesie przygotowania hackathonu zgłaszają swoje pomysły na rozwiązania technologiczne, które mogłyby wspierać ich w codziennej pracy. Tak było także i przy tej edycji hackathonu. Mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że dotychczasowe dwie edycje dostarczyły nam rozwiązań, które zostały z powodzeniem wdrożone w praktyce działania Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego” - powiedział. 

„Dlaczego to jest dla nas tak bardzo ważne? Przede wszystkim dlatego, że my, jako nadzór finansowy, w coraz większym stopniu budujemy kompetencje w zakresie nadzoru nad nowymi technologiami. Stajemy się w coraz większym stopniu już nie tylko nadzorem nad samą działalnością biznesową, ale też w coraz większym stopniu stajemy się nadzorem nad technologią. I wychodzimy z założenia, że poza samym śledzeniem trendów i nadążaniem za tymi trendami, ważne jest wyprzedzanie spodziewanych trendów. Aby być tam, gdzie powinniśmy być za jakiś czas, zanim znajdą się tam wszyscy pozostali uczestnicy rynku. Naszym środkiem na zrealizowanie tego celu jest odwołanie się do talentu czy też czasem można wręcz powiedzieć - geniuszu - tych, którzy wchodzą na rynek, do kolejnych pokoleń, które są natywnie cyfrowe. Które od dziecka obcują z nowoczesną technologią. Język technologii jest dla nich językiem macierzystym” – dodał Jacek Jastrzębski.

„Ten potencjał, te talenty, chcemy w maksymalnym zakresie wykorzystać do rozwoju naszego Urzędu. Dzięki bardzo szerokiej obecności moich koleżanek i kolegów z UKNF, zarówno w roli jury , jak i w roli mentorów, którzy Was będą wspierać w realizacji zadań, uważamy, że dzięki tym spotkaniom jesteśmy w stanie Wam pokazać Urząd Komisji Nadzoru Finansowego jako nowoczesny urząd, który jest bardzo otwarty na wszystkich utalentowanych, młodych ludzi. Chcemy Was też zaprosić do poznania Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego jako potencjalnego miejsca pracy, z uwagi chociażby na to, jak szerokim spektrum zagadnień się zajmujemy. Jak szerokiego spektrum umiejętności i talentów potrzebujemy w naszej pracy. Więc nie ukrywam - traktujemy to też jako sposób zaproszenia Was i zachęcenia Was do zapoznania się z nami jako potencjalnym, bardzo perspektywicznym pracodawcą” – powiedział Przewodniczący KNF.

Galeria zdjęć