17 stycznia, 2017 roku Wtorek
Twój język: Polski English
  • Godzina

Wyróżnienie „Ambasador mediacji na rynku finansowym”

Dnia 27 września br. Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia wyróżnienia „Ambasador mediacji na rynku finansowym”. Celem ustanowienia wyróżnienia jest upowszechnianie wiedzy nt. zasad funkcjonowania rynku finansowego, w tym mechanizmu polubownego rozwiązywania sporów.

 

Ustanowienie wyróżnienia „Ambasador mediacji na rynku finansowym” ma przyczyniać się do propagowania polubownego rozwiązywania sporów na rynku finansowym, poprzez jego przyznawanie: osobom fizycznym, osobom prawnych, a także innym podmiotom, które podejmują wyróżniające się wagą, zakresem lub skutecznością działania na rzecz upowszechniania idei polubownego rozwiązywania sporów na rynku finansowym. Wyróżnienie będzie mogło być przyznane także pełnomocnikom stron w postępowaniach mediacyjnych prowadzonych w Centrum Mediacji Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego, którzy swoją postawą i zaangażowaniem w sposób istotny przyczyniają się do polubownego rozwiązywania sporów.

Wyróżnienie przyznawane będzie przez Kapitułę w składzie: Przewodniczący KNF, Prezes Sądu Polubownego przy KNF oraz trzech członków Zgromadzenia Ogólnego Arbitrów i Mediatorów Sądu Polubownego przy KNF wybranych przez to gremium.

Uchwała Nr 703/2016 Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 27 września 2016 r. w sprawie ustanowienia wyróżnienia pod nazwą "Ambasador mediacji na rynku finansowym" i zasad jego przyznawania.

 

 


do góryDo góry wydrukujWydrukuj poleć stronęPoleć znajomemu

Polecamy

Publikacje CEDUR Wyszukiwarka podmiotów Pakiet CRD IV / CRR Usługi płatnicze

Newsletter

index
 knf_baner_300x80
Nie daj się nabrać banner promocyjny akcji 'Zanim podpiszesz'
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityce prywatności